Suunnistuksen peruskurssilla saat lajin perustaidot haltuun ja pääset harrastamisen alkuun tai voit petrata jo opittuja taitoja. Saat valmiudet kuntorasteille osallistumiseen, omatoimiseen liikkumiseen metsässä tai vaikka osallistumiseen Jukolan/Venlojen viestiin.
Peruskurssilla on yhteensä 6 kokoontumiskertaa aikavälillä to 9.5. – to 6.6. Kokoontumiskerrat ovat muutoin torstaisin paitsi keskiviikkona 29.5. ja maanantaina 3.6. Aloitus on klo 18.00.
Hinta on 80 €, joka sisältää myös seuran loppuvuoden jäsenyyden. Voit maksaa myös jäseneduilla. Ilmoittautuminen peruskurssille su 5.5. mennessä ilmoittautumislomakkeen kautta.
Osallistujille ilmoitetaan harjoituspaikat ja kokoontumiskertojen sisällöt ilmoittautumisajan päätyttyä.
Lisätietoja: mika.aholasport@gmail.com
Siirry suunnistuksen peruskurssi -sivulle ja ilmoittautumaan tämän linkin kautta
Tästä ei harrastus parane, joten varaa paikkasi ja ilmoittaudu mukaan!